KIRMIZI ET DÖNER ÜRETİMİ

 

Konya ve Afyon yörelerinden temin edilen etler döner üretimi için özel olarak seçilmekte ve Türk damak tadına uygun olarak hazırlanmaktadır.

Kesimleri entegre tesislerde İslami usullere uygun olarak gerçekleşmektedir.

 
Bölgelerde kendi kadromuz tarafından seçilip kesilen etlerimiz 0 C, +4 C depolarımızda bir gün dinlendirildikten sonra işlenmeye alınmaktadır.
 
Özenle seçilmiş olan etlerimiz veteriner hekim nezaretinde uzman kasaplarımız tarafından kemiğinden ayrılarak yaprak ve kıymalık olarak ayrıştırılmaktadır.
 
Kemiğinden ayrılmış olan etler et açma ünitelerinde istenilen özelliklerde yaprak haline getirilir.
 
Yapraklık ve kıymalık olarak hazırlanmış etlerimiz yine aynı teknoloji ve hijyen kuralları uygulanarak, bilgisayar kontrollü kazanlarda en uygun oranlarda terbiyelendirilir.
 
Kıyma döner için ayrılan etler özel kıyma makinesi tarafından işlenir. Kıyma makinesi özel teknolojisi sayesinde et üzerinde bulunan sinirleri ayırarak farklı bir kanaldan dışarı atar, böylece sinirsiz bir kıyma elde edilir.
 
Yaprak ve kıyma haline getirilmiş etler tüm hijyen ve sanitasyon kuralları dikkate alınarak elle işlenir, yaprak, karışık ve kıyma döner haline getirilir.
 

Stretch filme sarılarak -40 C'de şoklanan dönerler satışa sunulmak üzere -18 C'de depolanır.

Döner Üretimi tüm hijyen kuralları dikkate alınarak gerçekleştirilir. Elle titizlikle işlenen dönerler uluslararası normlara ve Türk standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Bereket Döner ürünlerinde üretim, depolama, taşıma ve temizlik koşullarına titizlikle uyulmaktadır.

 
Pişmiş Döner Üretim Ünitesi

Baton olarak hazırlanmış olan dönerler özel dizayn edilmiş döner ocaklarında pişirilmeye hazırlanır.

Döner kesim ünitemiz sürekli havalandırılmakta, ortamdan uzaklaştırılan kirli hava yerine filtrelenmiş taze hava verilmektedir.

 

Dönerlere ilk olarak düşük ısıda ön pişirme uygulanır. Daha sonra doğru ısıda ve doğru süre boyunca tam pişirme gerçekleştirilir, özenli ve ince kesimle döner geleneksel lezzetinde üretilir.

bereketdöner